magnifying glass

IPS e.max ZirCAD Prime

Ful seramiklerin yeniden tanımlanması

Devrim niteliğindeki malzeme, lityum disilikat cam-seramik ilekıyaslanabilir üstün kalite ve estetiklik sağlar. Bu malzemenin üretiminde kullanılan yeni, yenilikçi bir üretim teknolojisi olan Gradient Teknolojisi ile mümkün olmaktadır. Üstün kalitenin anahtarıdır.

magnifying glass

Gradient Technology (GT) - IPS e.max ZirCAD Prime'in kalbi

Yeni, benzersiz Gradient Teknolojisi (GT), IPS e.max ZirCAD Prime'ın kalbidir. Üç yenilikçi adımda, iki hammadde 3Y-TZP (yüksek mukavemetli zirkonya) ve 5Y-TZP (yüksek saydam zirkonya)’nın bir araya gelmesi devrim niteliğindeki bu malzemenin olağanüstü özelliklerini oluşturur.

 1. Ustaca toz koşullandırma sayesinde, hammaddelerin ideal şekilde birleştirilmesini sağlar. Bu, olağanüstü bir uyum sağlar.
 2. Modern dolgu teknolojisi, material içinde sürekli ve kesintisiz bir renk ve yarı saydamlık geçisi sağlar. Sonuç olarak, bu zirkonya disklerle yapılan restorasyonlar yüksek kalitede estetik göstermektedir.
 3. "Soğuk İzostatik Presleme (CIP)" yüksek kaliteli işleme adımı malzemenin mikro yapısını iyileştirir ve yarı saydam özelliklerini optimize eder. Ayrıca, malzemenin daha kısa süreli  sinterlenmesini sağlar (Programat S1 1600'de tek diş kronları için 2:26 saat).

IPS e.max ZirCAD Prime: Diş laboratuvarları için "Tek Disk Çözümü"

IPS e.max ZirCAD Prime, birçok farklı klinik durumda kullanım için "tek disk çözümü" olarak uygundur. Yenilikçi tam seramik malzeme, tek bir diskte ileri teknoloji estetik, yüksek mukavemet ve esnekliği bir araya getirir. Malzeme çok çeşitli endikasyonları kapsar ve seramik restorasyonların üretiminde maksimum esneklik ve olanaklar sunar. IPS e.max ZirCAD Prime, diş laboratuarlarının verimliliğini ve maliyet etkinliğini optimize ederken birinci sınıf sonuçlar sunar.

Bir bakışta IPS e.max ZirCAD Prime'in olağanüstü özellikleri:

 • Üst düzey estetik (LS2 ile kıyaslanabilir): IPS e.max ZirCAD Prime'ın birinci sınıf estetik görünümü, renk ve şeffaflığın canlı, sürekli ve kesintisiz geçişi ve optimize edilmiş yarı saydam özellikler ile karakterizedir. Sonuç olarak, herhangi bir karakterizasyon çalışması yapmaksızın doğal görünümlü restorasyonlar oluşturulabilir. Bu etkileyici sonuçlar aynı zamanda malzemenin hassas renklenmesinden/boyanmasından de kaynaklanmaktadır.
 • Tüm endikasyonlar: Yüksek mukavemetinin (çift eksenli bükülme kuvveti: 1200 MPa; kırılma tokluğu2:> 5 MPa · m1 / 2) bir sonucu olarak, IPS e.max ZirCAD Prime tüm restorasyon türlerinin üretimi için uygundur - tek kurondan 14 üye köprüye kadar. Ayrıca, malzeme minimum preparasyon yapılmış diş dokusuna çok ince tabakalar halinde uygulanabilir.
 • Tüm uygulama teknikleri kullanılabilir: boyama, cut-back, tabakalama ve infiltrasyon tekniği. IPS e.max ZirCAD Prime, IPS e.max sistemi ile uyumludur.

Kuron ve köprülerin hızlı sinterlenmesi

IPS e.max ZirCAD Prime'dan yapılan restorasyonlar, yüksek hızlı sinterleme programları kullanılarak pişirilebilir. All-in-one (Hepsi bir arada) sinterleme programları farklı IPS e.max ZirCAD malzemelerinin birlikte sinterlenebilmesine izin verir.

 • Tek diş kuronları için ZirCAD Prime hız sinterleme programı3: 2h 26dk
 • Tek diş kuronları ve 3 üyeye kadar köprüler için ZirCAD all-in-one (hepsi bir arada) hız sinterleme programı3: 4 saat 25 dakika
 • Tek diş kronları ve 14 üyeli köprüler için ZirCAD all-in-one (hepsi bir arada) standart sinterleme programı3: 9h 50dk

Teslimat formları

IPS e.max ZirCAD Prime, 16 A-D , 4 BL renginde ve 16 ve 20 mm olmak üzere iki farklı kalınlıkta mevcuttur. Diskler, 98,5 mm çapında bir disk tutucuya sahip tüm CAD / CAM sistemlerinde kullanılabilir.

Endikasyonları

 • Tam kontür kuron
 • Anterior ve posterior bölgede  3 üye’den çok üyeliye tam kontur köprüler
 • 3 ve çok üyeli üyeli köprüler için kuron kopingleri ve köprü altyapıları
 • IPS e.max ZirCAD Prime hakkında daha fazla bilgi için, lütfen: zircadprime.ipsemax.com


1 Çift eksenli bükülme kuvvetinin tipik ortalama değeri (dentin), R&D Ivoclar Vivadent AG, Schaan, Liechtenstein

2 Vickers sertlik testine göre (dentin), kırılma tokluğunun ölçümü,  R&D Ivoclar Vivadent AG, Schaan, Liechtenstein (2018)

3 Programat S1 1600