IPS e.max Press Abutment Çözümleri

magnifying glass

Kişiye özel sonuçlar: Pres tekniği kullanılarak implant destekli hibrid restorasyonlar

IPS e.max Press,   Viteo Base titanyum bağlantı tabanıyla birlikte kişiye özel, estetik hibrid abutment restorasyonlar yaratmak için kullanılır. Bu amaç için iki seçenek mevcuttur:

  • hibrid abutmentlar ve
  • hibrid abutment kronlar
magnifying glass

IPS e.max Press hybrid abutment

Hibrid abutment, kişiye özel preslenmiş, titanyum bağlantı tabanına ,örn. ViteoBase, bağlanan lityum disilikat abutmenttır.Bu tip abutmentların şekil, giriş profili ve estetiği, söz konusu klinik duruma göre ayarlanabilir. Preslenen abutment ağız dışında titanyum tabana Multilink Hybrid Abutment ile sabitlenir. Daha sonra ağıza vidalanır ve IPS e.max kron ile restore edilir. Kişiye özel abutmentların laboratuarda üretimi çabuk ve esnek bir yaklaşım sağlar

magnifying glass

IPS e.max Press hybrid abutment crown

Hibrid abutment kron, abutment ile kronu birleştirir. Monolitik olarak preslenir,  Multilink Hybrid Abutment ile titanyum tabana sabitlenir ve son olarak ağızda vidalanır. Ağızda özen gerektiren simantasyon ve sonrasında artık siman temizleme adımları elimine edilmiş olur. Vida kanalı rezin kompozit materyalle kapatılır. Böylece, gerekmesi halinde her zaman vidaya ulaşılabilir.

Avantajlar

  • Laboratuarınızda pres hibrit abutment çözümleri
  • Diş renkli hibrit abutmentler sayesinde gingiva çekilmesi durumları da dahil olmak üzere yüksek ve uzun süreli estetik
  • İşlev, etkinlik ve vidaya her zaman erişim için hibrit abutment kuronlar (2si bir arada)
  • LS2 ve Ti base arasında Multilink Hybrit Abutment ile ulaşılan mükemmel bağlantı gücü

İyi biyo uyumluluk

Optimum bir biyouyumluluk, abutmentler ve implant destekli restorasyonlarla birlikte kullanılan dayanıklı ve başarılı bir materyal için belirleyicidir. Yıllardır yapılan sayısız çalışmalar, IPS e.max Press cam seramiğin oral yumuşak doku ile iyi biyouyumluluğunu onaylamaktadır ( bkz. IPS e.max Scientific Report).