IPS e.max CAD

magnifying glass

IPS e.max CAD, dünyanın en çok satan cam seramiktir materyalidir1. Tam kontur restorasyonların verimli üretimi için uygundur ve çok yönlü uygulama seçenekleri, kapsamlı endikasyonlar yelpazesi ve 530 MPa2 yüksek dayanıklılığı ile bilinir.

Günlük klinik uygulamada hem estetik özellikleri hem de dayanıklılığı doğrulanmıştır. Sonuç olarak, malzeme, sadece 1 mm kalınlığındaki tam kontürlü kronların yapılmasında  kullanılabilir, bu kronlar daha sonra adeziv tekniği ile oturtulur.

Cilalama

IPS e.max CAD Crystall./ Renk Tonları / Cila ve Boyaları, evrensel bir renk ve cilalama ürün grubudur. Glazür materyalinin iki versiyonu mevcuttur – florasan efektli veya floresanssız. Küçük düzeltmeler (örneğin proksimal temas alanları), IPS e.max CAD Crystall./Add-On kullanılarak IPS e.max CAD restorasyonlarına uygulanabilir.

Çok amaçlı endikasyon aralığı

Bu malzemelerle çok çeşitli restorasyonlar üretilebilir - ince veneerlerden üç üyeli köprülere (terminal abutmenti olarak ikinci premolar kadar). A-D renklerinin dört farklı yarı şeffaflık seviyesi ve özel Bleach ve Impulse renklerinden dolayı yüksek estetik standartlar yerine getirilir.

IPS e.max CAD serisi, Viteo Base'e doğrudan simante için önceden hazırlanmış bir bağlantıyla gelen bloklardan oluşur. Adeziv titanyum taban, çeşitli implant sistemleri ile uyumludur. Bu, klinik olarak kanıtlanmış ürünler kullanılarak klinikte implant destekli hibrit abutmentler ve hibrit abutment kronlarının oluşturulmasını sağlar. Kendiliğinden sertleşen Multilink Hybrid Abutment yapıştırıcı kompozit ile simantasyon sağlanır.

IPS e.max CAD HT (Yüksek Şeffaflık) - Minimal invaziv blok

Doğal mineye benzeyen yüksek yarı saydamlıkları göz önüne alındığında, HT blokları küçük restorasyonların (örneğin inleyler, onleyler)üretimi için idealdir. HT bloklarından yapılan restorasyonlar, kullanıcıyı gerçek doğaya özgü bukalemun etkisi ve kalan diş yapısına olağanüstü adaptasyonuyla tatmin eder.

IPS e.max CAD MT (Orta Şeffaflık) - Parlak block

MT blokları orta yarı saydamlığı gösterir ve HT restorasyonlarından daha fazla parlaklık ve LT restorasyonlarında daha fazla yarı saydamlık gerektiren restorasyonlar için kullanılır

IPS e.max CAD LT (Düşük Yarı saydamlık) – Çok amaçlı/ çok yönlü block

Doğal dentindekine benzer olan düşük saydamlıkları göz önüne alındığında, LT blokları daha büyük restorasyonların (örneğin posterior kronların) imalatı için idealdir. LT bloklarından yapılan restorasyonlar, kullanıcıları gerçekçi parlaklıkları ve kromalarıyla tatmin eder. Bu, yerleşik restorasyonların grileşmesini önler.

IPS e.max CAD MO (Orta Opaklık) - Klasik block

Özel opaklıkları göz önüne alındığında, MO blokları, hafif renklendirilmiş diş preparasyonlarında altyapıların üretimi için idealdir. Öncelikle diş laboratuarında kullanılırlar.

 IPS e.max CAD (Impulse) - Opelasan block

Impulse  bloğu, belirgin opalesan özelliklere sahip restorasyonların fabrikasyonunu sağlar. Opalesan blokların farklı opalesan değerleri olan iki versiyonda mevcuttur (Opal 1 ve Opal 2). Bloklar, opalescent etkisi gerektiren açıkrenkli veneerler için uygundur.

Endikasyonları

  • Minimal olarak invazif kronlar (≥ 1.0 mm)3
  • Kronlar
  • Üç üyeli köprüler (terminal dayanağı olarak ikinci premolar'a kadar)
  • İmplant destekli hibrit restorasyonlar (hibrit abutmentler, hibrit abutment kronları)
  • Veneerler, ince veneerler (0,4 mm) ve okluzal veneerler
  • İnleyler, onleyler ve parsiyel kronlar

Faydaları

  • Dişhekimliği uygulamalarında etkin biçimde elde edilen mükemmel estetik ve 530 MPa2 yüksek dayanıklılık
  • Hasta başı  CAD / CAM sisteminiz için tüm endikasyonlar yelpazesi
  • Minimal invaziv kron preparasyonu; adeziv simantasyon
  • Klinik uzun vadeli başarı ve bilimsel olarak belgelenmiş sonuçlar

 

1 Satış rakamlarına göre

2 Average biaxial flexural strength, over a period of 10 years, R&D Ivoclar Vivadent, Schaan, Liechtenstein

3 On the basis of long-term clinical evidence and the material's high strength, the fabrication of crowns with a minimum thickness of 1 mm is permissible if an adhesive cementation technique is used.