4. Uluslararası Uzmanlar Sempozyumu Roma

Roma'da ondokuz uluslararası dental uzman konuşmacı

Schaan, Liechtenstein – 8 Şubat 2018

Ivoclar Vivadent tarafından Haziran 2018'de düzenlenen 4üncü Uluslararası Uzmanlar Sempozyumunda dijital ve estetik diş hekimliği mercek altına alınacak.

Arka arkaya dördüncü kez, Ivoclar Vivadent, diş hekimleri ve laboratuar teknisyenleri için Uluslararası Uzmanlar Sempozyumu'na (IES) ev sahipliği yapıyor. Berlin (2012), Londra (2014) ve Madrid (2016)'de yapılan çok başarılı tek günlük sempozyumların ardından, 4'üncü IES organizasyonu ilk defa iki güne yayılıyor.

"İleri seviye dijital ve estetik diş hekimliği" başlığı altında, tanınmış 19 uluslararası konuşmacı, 15 ve 16 Haziran'da, dijital ve estetik diş hekimliği çözümleri konusunda tecrübelerini paylaşacak ve tartışacaklar. Ünlü uzmanlar, akademik kuruluşlar ve üniversitelerdeki çalışmalarının yanında kliniklerindeki çalışmalarının da iç yüzünü sunacaklar. Organizasyonda katılımcılar, sadece günlük çalışmalarına yenilikçi ilhamlar katacak en üst seviye sunumlara şahitlik etmeyecek, aynı zamanda tüm dünyadan uzman ve meslektaşlarıyla buluşup, tartışma fırsatı bulacaklar. 4üncü Uluslararası Uzmanlar Sempozyumuna Sapienza Üniversitesinden  Profesör Antonella Polimeni  başkanlık yapacak.

4üncü IES konuşmacıları ve konu başlıkları şöyle:

 • Doç. Dr Stefen Koubi (Fransa) ve Hilal Kuday (Turkiye): "Challenging nature in the esthetic zone – reproduction and prediction in everyday practice situations"
 • Dominique Vinci (İsviçre): "Digital esthetic dentistry: reality or fantasy?
 • Dr Andreas Kurbad (Almanya): "From virtual restorations to real esthetics"
 • Dr Pietro Venezia, Pasquale Lacasella, Dr Alessio Casucci ve Alessandro Ielasi (Italya): Function and esthetics in removable prosthodontics: analogue protocols and digital perspectives"
 • Oliver Brix (Almanya): "Quo vadis, dentistry?"
 • Priv. Doz. Dr Arndt Happe (Almanya) ve Vincent Fehmer (İsviçre): "Implant reconstructions in the esthetic zone – the art and the science"
 • Stefan Strigl (Italya): State-of-the-art technologies as an instrument for achieving reliable prosthetic solutions in daily practice"
 • Dr Francesco Mintrone (Italya): "Innovative approaches to functional and esthetic rehabilitation"
 • Prof. Dr Nitzan Bichacho ve Dr Mirela Feraru (Israil): "Managing the perio-restorative interface of different abutment types in the smile zone – concepts and strategies"
 • Dr Gianfranco Politano, DDM, MSc (Italya): "The bottom line in direct posterior restoration: Merging esthetics and function; maximizing efficiency and economics"
 • Dr Florin Cofar (Romanya): "Managing colour in a monolithic world"
 • Dr Victor Clavijo, DDS, MSc, PhD, and Murilo Calgaro (Brezilya): "Decision making regarding colour and materials around natural teeth and implants".

Yeni: Eş zamanlı oturumlar
Programlanmış konuşmalara ek olarak, ilk defa heyecan verici konularda eş zamanlı oturumlar gerçekleştirilecek. Bu oturumlara internet üzerinden veya organizasyon sırasında kayıt yaptırılabilecek. Sempozyuma 19 Mart 2018'den önce kayıt yaptıran katılımcılara erken kayıt indirimi uygulanacak. Sempozyum İtalyanca ve İngilizce olarak gerçekleştirilecek. Tüm konuşmalar, simultane olarak Alanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Rusça'ya tercüme edilecek. 4üncü Uluslararası Uzmanlar Sempozyumu, Roma'nın merkezine çok yakında bulunan  Auditorium Parco della Musica'da gerçekleştirilecek

Sempozyuma online kayıt için

http://www.ivoclarvivadent.com/ies2018.