magnifying glass

Viteo Base Ti

Viteo Base,  tek diş restorasyonlar için titanyum bağlanma tabanıdır. Özel Soft-edge Design tasarımı, Ivoclar Vivadent restorasyon materyalleri için uyarlanmıştır ve bu sayede uzun dönem klinik kullanımı destekler. Titanyum bağlanma tabanı ile implant arasındaki bağlantı, en çok kullanılan implan sistemleriyle  sertifikalandırılmış ve uyumlandırılmıştır.

Soft-edge Design gerilimi azaltır
Restorasyon strese veya gerilime maruz kaldığında, kenar veya köşe ve rotasyon pimi içermeyen, bağlantı yüzeyinin yuvarlatılmış tasarımı, tabakalanmış materyallerdeki altyapıya benzer şekilde, kuvvetin dengeli dağılımını sağlar. Sonuç: Titanyum tabana gelen gerilme veya sıkıştırma stresi eşit olarak dağılır. Belli bölgelerdeki aşırı stres engellenir. Bu da kırık riskini azaltır.

Ayarlanabilir abutment boyu, materyallerin uygun şekilde desteklenmesini sağlar
İmplantlar genellikle kemik seviyesinde yerleştirilir, böylece karşı dişle olan vertikal mesafe artar. Bu durumda, titanyum taban uzun abutment boyuyla restorasyon materyalini gerektiği şekilde destekler. Vertikal mesafenin kısa olması durumunda kısa gövde boyu avamtajlıdır. Viteo Base 6mm'den 4 mm'ye kısaltılabilir. Gövde üzerinde izin verilen minimum boy lazer ile işaretlenmiştir. Gövde boyu, klinik duruma göre değiştirilebilir. Viteo Base maksimum esneklik sağlar ve restorasyon materyalini en uygun şekilde destekler

ENDİKASYONLARI

  • İmplant destekli tek diş restorasyonlar