Şirket

magnifying glass

Başlangıçta takım dişlerin üretimi seramikten yapılıyordu. Bugün Ivoclar Vivadent, diş hekimleri ve diş teknisyenleri için geniş bir yelpazede yenilikçi ürünler ve sistemler sunan küresel bir şirkettir.

1923 yılında Zürih’te takım dişlerin üretimi ile başlayan süreç, bugün dişhekimleri ve diş teknisyenleri için geniş kapsamlı bir ürün ve sistem yelpazesi ile uluslararası lider firmalarından biri haline gelmiştir. Merkezi Principality of Liechtenstein - Schaan'da bulunan Ivoclar Vivadent AG, kuruluşundan bu yana özel mülkiyete sahip bir şirkettir. Firmanın ürünleri, 130’den fazla ülkeye buradan gönderilmektedir.  Küresel bir oyuncu olarak Ivoclar Vivadent; dünya genelinde 30 ülkede 3597 çalışanı ile tüm dental pazarda kendi ortaklıkları ile temsil edilmektedir.

Ivoclar Vivadent; dental alanda en büyük araştırma ve geliştirme merkezlerini işleten firmalar arasında yer alır. Hergün geniş kapsamlı konseptlerin gelişimi için çabalamaktadır ve birçok tanınmış enstitü ve üniversitelerle işbirliği halindedir. Ivoclar Vivadent’in geliştirdikleri olguların sonucu; teknik fizibilite, dental pazar yönelimi ve deneyim etkileşimin sonucudur ve bunların pek çoğu pratikte kendini kanıtlamıştır.

Devam eden eğitim ve öğretim, Ivoclar Vivadent'in temel taşlarından biridir. Schaan'da bulunan Uluslararası Dental Eğitimi Merkezi (ICDE), dünyadaki en modern kurs ve eğitim merkezlerinden biridir. Dünyanın dört bir yanındaki bölgesel eğitim merkezleri, ICDE’ ye olan talepleri tamamlar ve Ivoclar Vivadent’in ürünleri ve sistemi ile ilgili yüksek düzeyde bilgi ve beceri sağlar.